Rowery
Najważniejsze elementy, które napędzają rower - przerzutki, manetki, łańcuchy, kasety, korby, suporty itd.

Post 15.03.2008, 22:42

Mam wolnobieg 7-biegowy + przerzutka SHIMANO Tourney która powiedziała papa :cry: Potrzebuje kupić coś nowego i chciałbym założyć jakąś przerzutkę sram-a, która współpracowywałaby z klamkomanetkami SHIMANO ST-EF50 takimi jak te: http://www.allegro.pl/item324732544_kla ... html#photo.

Czy możecie polecić mi coś odpowiedniego :?:
Dyskutant
  • Rower: MERIDA MATTS LITE 1000 '11

Rowery
Forum rowerowe

Post 16.03.2008, 09:50

Przerzutki Srama pracują w systemie 1:1 a shimano 1:2, więc do tych klamkomanetek musisz kupić przerzutkę shimano.
Moderator
Moderator

Post 16.03.2008, 10:13

Thomash napisał(a):Przerzutki Srama pracują w systemie 1:1 a shimano 1:2, więc do tych klamkomanetek musisz kupić przerzutkę shimano.

Ok, dzięki
Dyskutant
  • Rower: MERIDA MATTS LITE 1000 '11

Post 16.03.2008, 13:04

Pozwólcie, że podepnę się do tematu - żeby niepotrzebnie nowego nie rozpoczynać. Mam wielkiego, paskudnego, ciężkiego fulla o dużym skoku wahacza. No i tu zaczynają się problemy, bo wiąże się on z tym dużym skokiem i ciężarem.
Ponieważ jest ciężki to mam z przodu korbę 2-tarczową (24-36) żeby móc czasem podjechać. Niedawno zakupiłem nowy, dłuższy damper (dzięki czemu rower podniósł się o jakieś 5cm). Niestety łańcuch zaczął ocierać o dolną część prowadnicy przedniej przerzutki. Przykręciłem więc przerzutkę trochę niżej - aż 2mm niżej, bo więcej się nie dało; i tak nic to nie dało.
Moja przerzutka to SRAM chyba X-3 czy 3.0, oryginalna z Krossa SIGN FR2.

Czy jest jakaś opcja, żeby to tak strasznie nie hałasowało, bo boję się, że mi przerzutkę w końcu rozwali albo łańcuch!
A może są jakieś przerzutki dobre do fulli właśnie? Widziałem ostatnio SHIMANO Saint na 2 tarcze, ale jak zobaczyłem cenę, to mnie zamurowało. Więc także XTR, XT i LX oraz X-0 itp. odpadają, bo na to nie mam poprostu kasy. Myślałem raczej o Tourneyu, Altusie, Acerze... tylko czy one będą miały dłuższe prowadnice? A czy wogóle jest coś takiego jak dłuższa prowadnica w przerzutce przedniej?

Pomóżcie mi ludzie, bo nie chce rezygnować z "jedynki" z przodu! Może dałoby radę zrobić coś w rodzaju napinacza, który podnosiłby łańcuch, żeby nietarł,- tylko wydaje mi się to mało prawdopodobne bo wiadomo jest jak wielka ciąży siła przy depnięciu na pedał - takie coś momentalnie urwało by napinacz! Pomocy!
Gdynia, Nowodworcowa 21
sklep i serwis rowerowy
EPICENTRUM (http://www.epicentrum.co//)
Zapraszam
Dyskutant
  • Rower: S-Works Enduro Carbon

Rowery
Forum rowerowe

Powrót do Napęd rowerowy