Rowery
Jakie koła i do czego, czym skutecznie wyhamować? Opony, obręcze, szprychy, piasty, hamulce tarczowe i v brake.

Post 14.07.2009, 22:12

Witam,

Dziś zakupiłem rower. Leżak magazynowy z 2006. Wszystko chodzi w miarę dobrze oprócz tego że na tylnym trójkącie zauwazyłem chyba pęknięcie ramy ale dziś nie o tym.

Mam hamulce z serii Dual Control Simano deore LX klamki i hamulce.

Wczesniej posiadałem w moim XTC Avidy Juice 3 i po przesiadce na LX jestem zdruzgotany.

TTeoretyczne zalety tarczówek w porównaniu do moich LX
-łatwy do określenia punkt blokowania koła
u mnie: przedniego koła nie da sie zablokowac przy większej prędkości, w XTC rower stawał na przednim kole a tu takiego triku nie da się zrobic mimo lżejszego roweru.
- łatwe dozowanie
u mnie: Muszę z całych sił dociskać aby tak naprawdę zahamować.
- niewielka siła nacisku na dźwignie i duża siła ścisku
u mnie: jak wyżej

Tarcze wyglądają jak po aluminiowych puszkach z pepsi. Bys może takie one sa ale napewno nie wygląda to tak solidnie jak w Avidach 3.

Tak wioęc moje pytanie do tych którzy jeździli i na LX i na Avidach 3. Czy jakościowo można porównać te hamulce i czy z moimi LXami nie jest cośnie wporządku.
Bo teraz czuję się jakby to były tarcze mechaniczne.

Wg mnie skoro rower jest z 2006 roku olej mógł sie zestarzeć a system zapowietrzyć. i dlatego działa to tak "cudownie".
Więc czy LX to poprostu taki złom czy moje są nie teges.
Dzięki za szybka odpowiedź bo jutro z rana chciałbym jechac do serwisu.
Początkujący

Rowery
Forum rowerowe

Post 14.07.2009, 22:20

LXy muszą się trochę dotrzeć ale sklep powinien ci taki rower przeserwisować bo 3 lata to sporo.
Sprzęt: Giant Anthem|Rock Shox Reba SL 85mm|Fox Float R|Mavic Crossride|Magura Marta SL|Korba/kaseta/manetki Deore XT. p.tył/przód XTR|Hutchinson Python MRC|WTB Shadow V| Kiera/mostek/sztyca Easton EC90SL/Easton EC70/Boplight
Nie odpowiadam na PW
Moderator
Moderator
  • Rower: Giant Anthem

Post 14.07.2009, 22:23

Ale w jakim sensie dotrzeć. One w tym momencie nie hamują. Nie mam żadnego czucia.
Da sie je porównać jakościowo z Avidami 3?

Bo jesli tak to jest niebo a ziemia na minus LXów
Początkujący

Post 14.07.2009, 22:40

No i jeszcze pytanie o ramkę.

Zrobiłem fotki. Sądzicie ze to może być pęknięcie bo mnie nie wygląda na rysę..

Obrazek
Początkujący

Post 14.07.2009, 22:53

Ciężko coś powiedzieć, spróbuj zrobić lepsze foto, trochę bliżej.
Sprzęt: Giant Anthem|Rock Shox Reba SL 85mm|Fox Float R|Mavic Crossride|Magura Marta SL|Korba/kaseta/manetki Deore XT. p.tył/przód XTR|Hutchinson Python MRC|WTB Shadow V| Kiera/mostek/sztyca Easton EC90SL/Easton EC70/Boplight
Nie odpowiadam na PW
Moderator
Moderator
  • Rower: Giant Anthem

Post 14.07.2009, 23:02

Mam zwykły aparat kompaktowy. nic więcej niego nie wycisne. Postaram się skręcić lepszy jutro.
Początkujący

Post 15.07.2009, 05:44

Sadza po okolicy dookola "pekniecia" to to rysa jest. Na 99%
Zauwazcie, ze nie ma tam zmarszczen na lakierze. Jest gladkii. To normalna rysa.
BTW hebli to musza byc zaoliwione/zapowietrzone. Mam Deore i zablokowanie przedniego kola to zaden wyczyn. W porownaniu z Juicy 3 od kumpla z pracy sa moniejsze i maja duzo lepsza modulacje.
... było, minęło, nie wróci :(
Moderator
Moderator
  • Rower: NOX Resurrector

Post 15.07.2009, 22:24

Byłem w serwisie. Powiedzieli po przejechaniu się rowerem po sklepie sic! że wsyztsko jest OK ale jeszce powinny sie dotrzec i jak na zerówke przyjadę po 200km to wtedy się w razie czego nimi zajmą.

A najlepsze jest to że wymiana starego bo przeciez oleju z 2006 roku i odpowietrzenie mam mnie niby 40zł kosztować za hamulec.

No chyba oni są śmieszni. Mam płacić za coś co od początku sprawne nie było.
Zobaczę jak po dotarciu będą śmigać hample.
Początkujący

Rowery
Forum rowerowe

Powrót do Koła i hamulce rowerowe