Rowery
Pytania oraz dyskusje serwisowe dotyczące konserwacji i smarowania roweru oraz jego komponentów. Dowiedz się jak dbać o swoją maszynę.

Post 31.07.2010, 20:42

Witam wszystkich serdecznie,

Mam problem z demontażem kasety. A dokładnie to już nie kasety. Ponieważ zamiast wcześniej zasięgnąć wiedzy postanowiłem, że sam zdemontuję kasetę. I oczywiście popsułem. "Rozkręciłem" taką jakby to nazwać "obręcz" która jak się po rozkręceniu okazało trzymała kasetę na łożyskach. No i jak zdjąłem kasetę rozsypało mi się to wszystko. Kupiłem nową kasetę 6 biegową (podobną do tej jaka była). I teraz mam kłopot, ponieważ ze starej kasety został mi na kole ten gwint(mam nadzieje, że wiecie o co chodzi. Taki metal który był wcześniej wewnątrz kasety i który trzymał ją na kole) i za nic nie chce zejść. Próbowałem kluczem francuskim odkręcać w jedną i drugą stronę ale to nawet nie drgnie. W którą stronę mam kręcić, żeby to odkręcić? I czy jest jakaś szansa, że w ogóle to odkręcę?

Wybaczcie mi używanie nie fachowej terminologii , ale jak obrazuje ten post jestem laikiem.
Nowicjusz
  • Rower: stary

Rowery
Forum rowerowe

Post 31.07.2010, 20:54

a morze lepiej przejść się do serwisu , ( zależy ile wezmą)
jak mało to warto dać i mieć dobrze zrobione mówię o porządnych fachowcach nie partaczach :klap: :klap:
Początkujący
  • Rower: Kross

Post 01.08.2010, 00:43

Oczywiście mówimy o wolnobiegu a nie o kasecie any way odkręca się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i najprościej jest posłużyć się imadłem, skoro i tak masz rozgrzebane wszystko i po zamocowaniu reszty wolnobiegu w imadle oczywiście delikatnie żeby nie zgnieść, odkręcamy koło również w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek, ewentualnie kup klucz do odkręcania wolnobiegów jeśli to shimano to będzie coś takiego
Obrazek
do kupienia w każdym sklepie rowerowym
"I Live My Life a Quarter Mile At A Time, Nothing Else Matters. For Those Ten Seconds Or Less... I'm Free" Dominic Toretto
Pisze zamiast jeździć
  • Rower: Schwinn Impact/Trek 970 od X lat w budowie

Post 01.08.2010, 22:59

Dzięki za konkretną odpowiedź. Dam znać jak poszło.
Nowicjusz
  • Rower: stary

Rowery
Forum rowerowe

Powrót do Naprawa i konserwacja rowerów