Jaka rama na 192cm wzostu?

Dużo skoku, najczęściej full i całkowita wolność w wyborze własnych ścieżek. Oraz dh - Cieżki i pancerny sprzet, poteżne amortyzatory i dampery, jeden cel: zjechać jak najszybciej na dół.

Jaka rama na 192cm wzostu?

Postprzez Slepy » 27.03.2009, 23:32

Witam

Poszukuje ciekawych propozycji fr w zakresie cenowym do 1500 zł. Styl jazdy umiarkowany i dlatego zależy mi na tym, aby rower pasował do mojego ww. wzrostu, a co za tym idzie, aby maksymalnie wykorzystać obrót korby. Zastanawiam się na Krossem ds 1 lub Panic jednak nie wiem czy nie będą to rowery za małe. Zdaje sobie sprawę, że nie zostały one zaprojektowane do pokonywania setek kilometrów i że sporo ważą jednak jest to najlepsze wyjście uwzględniając styl mojej jazdy (boje się, że rower crossowy zniszczę na pierwszym lepszym krawężniku, a poza tym przesiadam się na z roweru fr i trudno będzie mi zmienić nawyki). Biorę też pod uwagę kupno używki. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!
Slepy
Nowicjusz

Postprzez Slepy » 29.03.2009, 14:54

Interesuje mnie głównie nowy rower z dobrą ramą (odpowiednią na mój wzrost) pod rozbudowę. Jakieś propozycje?
Slepy
Nowicjusz

Postprzez sowalski » 29.03.2009, 15:18

Ja mam do sprzedania nową bardzo wytrzymałą ramą MERIDA UMF http://www.allegro.pl/item597107675_nowa_rama_merida_umf_dirt_fun_nie_trek_kros_scot.html wystawiłem ją na licytacje od 130 zł normalnie chodzi chodzi po 300. cieszy się dobrymi opiniami wśród bikerów a w szczególności za wytrzymłość i dobry stosunek cena/jakość. Jesli chcesz ja i forum możemy pomuc ci dobrać części do twojego :mtb:
sowalski
Nowicjusz

Postprzez Slepy » 29.03.2009, 21:02

Nie wiem, czy z takim budżetem to się opyla brać za składanie. Lepiej kupić całość a potem gorsze wymienić. A może się mylę?

PS. A poza tym nie wiem czy 16" to nie za mało...
Slepy
Nowicjusz

Postprzez sowalski » 29.03.2009, 21:59

Slepy rower z każdym budżetem opłaca się składać :mrgreen: bo wybierzesz sobie części jakie chcesz a jak póżniej zmieniasz części to przy okazji chcesz zmienić następną i tak kupisz nowy rower (wiem z własnego przykładu). Co do rozmiaru to jest standardowy dla tych rowerów tak jest ze wszystkimi rowerami do dirtu, streetu itp.
sowalski
Nowicjusz

Postprzez Freeq » 29.03.2009, 22:03

sowalski no niestety nie, bo dajmy na to, że składasz rower za 2 tys. zł. Nawet przy zniżkach w znajomym sklepie nie osiągniesz takich cen za części jakie otrzymuje producent, który bierze przecież wszystko hurtowo i cena również jest hurtowa. Przy składaniu za te 2 tys. zł to na pewno jak będziesz sam składał to wyniesie parę stówek więcej.
Nie wierzysz, to weź specyfikację jakiegoś roweru w okolicach tych 2 tys. i policz ile byś musiał zapłacić jeśli każdą część kupowałbyś osobno. Tylko nie zapominaj o linkach, pancerzach, suporcie, sterach itd.
Kask na skroń i głowę chroń !
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
Freeq
Pisze zamiast jeździć

Postprzez Author » 29.03.2009, 23:45

Zgadzam się z Freeq, zanim kupiłem dziewczynie rower, policzyłem czy taniej nie byłoby właśnie samemu złożyć bardzo podobny rower, oczywiście że wyszło dużo drożej nawet nie licząc kosztów złożenia, Porównywałem Treka 4300 WSD a złożenie identycznego roweru np na ramie Accenta, zawsze wychodziło więcej kasy za wcale nie lepszy sprzęt.
Ale już mając większy budżet opłaca się składać, gdybym kupił Treka 8500 zapłaciłbym ok 8 tysiaków, sam na takiej ramie i nawet lepszym osprzęcie złożyłem taki rower za +- 5500zł jedyna ważna różnica na niekorzyść to zamiast Foxa F100RL mam RS Recon SL, reszta osprzętu lepsza.
RS Recon, Mavic CrossRide, XTR, Bontrager, Marathon Supreme
Author
Ekspert
Ekspert

Rower: Trek 8500 XTR

Postprzez sowalski » 30.03.2009, 13:59

w tym co mówicie jest dużo racji ale ,,POLAK POTRAFI" te same części mimo słabej złotówki mozna kupić na ebay za mniej i wysłać jednym transportem a pozatym jak chłopak ma później zmieniać części to i tak wyjdzie go to drożej :-D Trza przemyśleć wszystkie warianty :-D
sowalski
Nowicjusz

Postprzez homerqwe » 31.03.2009, 08:36

no więc tak moim zdaniem najważniejsze sa koła i rama gdyz tam przeciażenia sa największe
za małe pieniądze polecam Ci ramy cruza a szczególnie bullit mam takową i ramka jest super jest jeszcze wariant firmy yeti rzadka firma ale ramki naprawdę super mam namiar na kolesia co handluje ramami z krakowa jak chcesz to się odezwij na gg podam więcej szczegółów a koła tutaj raczej stawiałbym na wypróbowaną markę tanie a mocne SUN RIMS
homerqwe
Nowicjusz

Postprzez homerqwe » 31.03.2009, 08:43

acha tutaj masz ramkę Yeti asx kolo chce za nią 1300 rama ma dodatkowe mocowanie na dumper dzięki temu będzie ona pracowała lepiej niż niejeden czterozawias

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b79 ... 3dea9.html
homerqwe
Nowicjusz

Postprzez sowalski » 31.03.2009, 17:45

homerqwe napisał(a):acha tutaj masz ramkę Yeti asx kolo chce za nią 1300 rama ma dodatkowe mocowanie na dumper dzięki temu będzie ona pracowała lepiej niż niejeden czterozawias

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b79 ... 3dea9.html

A czytałeś pierwszy post? Do wydania ma 1500 na cały rower :-P więc sorry ale za 200zł reszt roweru kola amor damper szteca przerzutki i wiele wiele innych nie kupisz.
sowalski
Nowicjusz

Powrót do FR / Enduro / DH