Forum rowerowe - Najlepsze w sieci forum o rowerach

Rowery, sprzęt, akcesoria rowerowe - wszystko o rowerach, kolarstwie mtb, szosowym, wyczynowym i amatorskim. Rzetelne porady, informacje i dyskusje. Najświeższe informacje ze świata rowerów. Zapowiedzi imprez i maratonów rowerowych.
Teraz jest 05.07.2015, 23:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 05.08.2008, 14:05 
Nowicjusz

Witam,

prosiłbym bardziej doświadczonych forumowiczów i użytkowników jednośladów o poradę w kwestii zakupu roweru dla 8 letniego chłopca. O samą cenę i markę roweru nie pytam, ale interesuje mnie jaki powinienem dobrać rozmiar ramy oraz obręczy i wszystkie inne parametry na które powinienem zwrócić uwagę. Nie chciałbym żeby był to zakup na sezon lub dwa, tylko coś bardziej uniwersalnego, rower na którym syn mógłby pojeździć do 14-15 roku życia. Chłopak ma około 130-135 wzrostu.

Z góry dziękuję za każdą udzieloną mi poradę

Tytuł:
PostNapisane: 05.08.2008, 14:21 
Administrator
Administrator

Rower: Lapierre X-Race
Ile masz wzrostu i ile wzrostu ma matka dziecka ? Ile urósł w ciągu ostatniego roku...

14-15 latek może mieć nawet 170+ cm zależnie od puli jaką dostał po rodzicach :mrgreen:

135 cm to za mało na rower 26"
160 cm to trochę za dużo na rower 24".

Tytuł:
PostNapisane: 05.08.2008, 14:50 
* Dyskutant *

Rower: Trek 4500
Tak ale ja pomęczyłem się jeden sezon na rowerze 26" a później jeździłem na nim przez 5 lat - do tego roku. Ale jak tak czasem patrze to śmieszy mnie jak dziecko jedzie na takim wielkim rowerze i ledwo sięga do kierownicy i pedałów xD

Tytuł:
PostNapisane: 05.08.2008, 16:32 
Nowicjusz

Sagan napisał(a):
Ale jak tak czasem patrze to śmieszy mnie jak dziecko jedzie na takim wielkim rowerze i ledwo sięga do kierownicy i pedałów xD

Albo jak dziecko powyżej 170 cm jedzie na 24" :D

Tytuł:
PostNapisane: 05.08.2008, 16:38 
Praktykujący

Rower na 26 może rzeczywiście posłużyć kilka lat, ale teraz chłopak się będzie męczył przy takim wzroście. Z kolei z 24 może szybko wyrosnąć tak jak Dominik napisał, zależy jak szybko urośnie. Wszystkiego mieć nie można niestety, ja bym zaryzykował 26ki i rama 14-15 (?), ale musisz to dobrze przemyśleć.

Tytuł:
PostNapisane: 05.08.2008, 16:45 
Administrator
Administrator

Rower: Lapierre X-Race
K2, można nawet 26 na ramie 13,5" Wheeller ma takie rowery specjalnie w swojej ofercie.

Tytuł:
PostNapisane: 05.08.2008, 19:52 
Nowicjusz

Biorąc pod uwagę opcję z większym rowerem, ale tym samym licząc się z tym, że chłopak będzie miał na początku trudności, póki nie urośnie, zainteresował mnie ten model:

http://www.kross.pl/index.php?Page=420&grupa=1&kod=66&foto=1&f=spec

Oczywiście w grę wchodzi tylko rama 15'', ale czy to i tak nie będzie zbyt wielkie wyzwanie dla młodego?? Choć przyznaję, że priorytetem jest dla mnie to, żeby parę lat pośmigał na jednym rowerze.

Czy ten model byłby odpowiedni??

Tytuł:
PostNapisane: 05.08.2008, 19:54 
Pisze zamiast jeździć

Rower: A4 '07 + Dart 3 - coraz mniej fabryczny :)
Maliniak, 15'' to prawdopodobnie zbyt dużo.
Brat na 14" wsiadł mając ok. 130 cm i wcale mu nie była taka mała ta ramka.
Ale warto by się przymierzyć.

Sezon 2oo9:2020km - w planach 3000km :)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku

Tytuł:
PostNapisane: 07.08.2008, 11:13 
Początkujący

Maliniak, kup dziecku rower dziecięcy, a jak podrośnie, to kupisz większy. Duży rower będzie dla dzieciaka trudny w manewrowaniu i przez to NIEBEZPIECZNY. Dochodzi do tego jeszcze pozycja ciała, co wiąże się z obciążeniem kręgosłupa.
Ubrania i buty dziecku też kupujesz pięc rozmiarów za duże, żeby nakilka lat starczyło?

Tytuł:
PostNapisane: 07.08.2008, 12:39 
* Dyskutant *

Rower: Trek 4500
Ramone napisał(a):
Albo jak dziecko powyżej 170 cm jedzie na 24" :D

No i kolana nad kierownicę włażą :P

ass napisał(a):
Maliniak, kup dziecku rower dziecięcy, a jak podrośnie, to kupisz większy.

Teraz szybko zleci do zimy a w przyszłym sezonie będzie już większy.

ass napisał(a):
Ubrania i buty dziecku też kupujesz pięc rozmiarów za duże, żeby nakilka lat starczyło?

A co ty może kupujesz na styk co? Zawsze kupuje się większe...

Tytuł:
PostNapisane: 07.08.2008, 13:17 
Początkujący

Sagan napisał(a):
Zawsze kupuje się większe...

Używanie zwrotów: zawsze, nigdy, każdy, nikt itp. świadczy o niewybujałej inteligencji, braku wyobraźni i umiejętności rozpatrywania problemu w sposób obiektywny.

Tytuł:
PostNapisane: 07.08.2008, 13:47 
Maniak

Rower: Radon Stage Reba/Fox/LX/Ritchey/Juicy3
Nie wiem jak Kross mierzy wielkosc roweru :?: czy te 15cali to jest od korby do konca rury podsiodlowej czy do spawu z rura pozioma :?:

ten hexagon ma obnizony spaw rury poziomej ..zwykle jest powyzej mocowania tylnego trojkata a tu jak w damce ponize.. to moze pomoc przy calkowitym opuszczeniu siodelka

Warto sie przymierzyc JEDNAK moim zdaniem to powinien byc w tym wieku i wzroscie rower na kolach 24"

NIESTETY WIEKSZOSC TANICH rowerkow na kolach 24" ma stalowe ramy i sa CIEZSZE od "doroslego" aluminiowego roweru .. wiem z autopsji na przykladzie 7 latka..

taki rower dla dziecka wazacego ok 30kg to prawie polowa masy ciala.. wyobrazcie sobie sami jezdzic na czyms co wazy polowe masy waszego ciala .. WRECZ NIEREALNE.. a dla malucha to niesamowite obciazenie

tanie 24" to najczesciej konstrukcje z tylnym "uginaczem" sprezyna ktora dodatkowo obciaza caly rower a poza tym to chinszczyzna w najlepszym wydaniu.. piasty nie dozyja wieku dziecka 14 lat to samo z wieloma innymi elementami..

kiedys dawno temu ;) widywalo sie dzieci jezdzace na ukrainach ..czy ktos to jeszcze pamieta :?: i podobnie jak ktos wczesniej zauwaza widok taki jest smieszny ..ale jazda w takiej pozycji jest po pierwsze niewygodna a przede wszystkim NIEBEZPIECZNA

jednakze 24" moze wystarcza az do momentu kiedy syn WYSTRZELI nagle ze wzrostem.. tylko kiedy to nastapi i jak gwaltownie trudno powiedziec..

zeby cos jednak podsumowac.. moze uzywany rower MTB na 24" ewentualnie cos w stylu BMX a za 3-4 lata wypasiona nowka juz 26"

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]